„MALI I VELIKI KNJIŽNIČARI“

Školske godine 2008./2009. oformljena  je skupina „Veliki knjižničari“,

a od školske godine 2010./2011. Velikima se pridružuju i Mali, učenici četvrtih razreda, i sada svi zajedno čine „Male i Velike knjižničare“.

Mali i Veliki svakodnevno dolaze u knjižnicu pod odmorima  i u svoje slobodno vrijeme.

„Pitate se što rade knjižničari? Pa, evo vam odgovora. Mi, knjižničari, radimo  poslove koje radi i knjižničarka. Posuđujemo knjige korisnicima, slažemo knjige na police, lijepimo džepiće i datumnike na novo kupljene knjige, uređujemo tematski pano knjižnice, sudjelujemo u pripremama oko književnog susreta, organiziramo sajam rabljenih knjiga u školskoj knjižnici, rješavamo kvizove, radimo straničnike i origami, sudjelujemo u foto natječaju.

Redovito posjećujemo Interliber, a česti smo gosti i u Gradskoj knjižnici Oroslavje. Mislite da nam je dosadno? Nipošto. U knjižnici se uvijek smije i radi, piše i crta, i naravno čita, razgovara i istražuje. Pa tko onda ne bi htio postati knjižničar?“

(Viktor Gredičak, 8.c)

A TKO SU KNJIŽNIČARI OVE ŠKOLSKE GODINE?

„MALI KNJIŽNIČARI“: Karla Roginić, Ester Anabel Grđan, Tea Drobec, Marta Oremuš, Teo Pihač, Flora Pihač, Petra Škvorc, Nika Šuk, Nika Varović-Vukić, Helena Žlabur-Bivol, Luka Žlabur, Vida Bratković, Nika Jurina, Lucija Vinter.

VELIKI KNJIŽNIČARI: Zora i Erna Draganić, Neva Kožar, Barbara Potočki, Dorotea Vinter, Megi Herak, Julija Grđan, Zita Ira Ilinić, Ema Čulig, Lucija Novačić, Petra Krpić.

Zahvaljujući njima školska knjižnica postala je mjesto „živog susreta“ i „diše punim plućima“.