Wo sind die Schokoladeneier?- Vesela potraga za čokoladnim jajima

Učenje stranog jezika ne podrazumijeva samo usvajanje jezičnih sadržaja već, između ostalog,  i upoznavanje kulturoloških obilježja zemalja predmetnog jezika. Uoči Uskrsa, učenici nižih razreda,  upoznali su se  s tradicijom obilježavanja uskrsnih blagdana u zemljama njemačkog govornog područja. Za vrijeme sata njemačkog jezika dali su se tako u potragu za skrivenim čokoladnim jajima. Motivacije, želje, pokreta,  veselja i zadovoljstva nije nedostajalo, a nagrada za trud bila su upravo  čokoladna jaja. Možda čokolada i nije najzdraviji izbor, ali veselje i opuštenost  učenika tijekom sata jesu. Sljedeće godine potragu širimo na školsko dvorište, a u  našoj fotogaleriji možete pogledati kako je to izgledalo.

Učiteljica Sabina Frgec

Objavljeno, 3. travnjaa 2024.