Večer matematike

Održana je još jedna  večer interaktivnih radionica, zabavnog rješavanja matematičkih zadataka u suradnji sa roditeljima i prijateljima iz razreda.

Da matematika može biti zanimljiva i zabavna uvjerili su se učenici i razredne i predmetne nastave naše škole. Cilj Večeri matematike je popularizirati matematičku znanost, razvijati pozitivan stav djece prema matematici te pokazati svim sudionicima koliko je matematika lijepa i zabavna. Aktivnim sudjelovanjem u pripremljenim radionicama učenicima se otkriva često zaboravljena – zabavna strana matematike. Razredne učiteljice, voditeljice radionica, vrijedno su pripremile radne centre i sve potrebne materijale za njihovu provedbu. Rješavajući različite zadatke i igrajući zabavne igre, učenici su  na zanimljiv način vježbali logičko zaključivanje, rješavali mozgalice i dolazili do rješenja problema. Kad se matematička putovnica ispunila žigićima, učenicima su uručene Zahvalnice za aktivno sudjelovanje na svim radnim centrima. Da u našoj školi volimo matematiku dokazuje više od 100 sudionika koji su aktivno sudjelovali u Večeri matematike.

Zahvaljujemo  svima koji su na bilo koji način doprinijeli da se Večer matematike uspješno održi, a fotografije sa radionica pogledajte ovdje.

„Matematika, kad je čovjek dobro shvati, sadrži ne samo istinu već i najvišu ljepotu.“
Bertrand Russell

Učiteljica Renata Posavec

Objavljeno, 21. prosinca 2023.