Sudjelovanje na 16. ORO NADI

Učenici naše škole redovito sudjeluju na Oro nadi. To je smotra kajkavskog stvaralaštva djece i odraslih (KUD-ova, pjevačkih zborova, dramskih grupa, VIS-ova.). Smotru organizira Udruga „Petrože“ iz Krušljevog Sela pod vodstvom Darka Krušlja. Ove godine Oro nada se održala 2.12.2023. godine u Domu kulture.

Učenici 3. a razreda  sudjelovali su s četiri recitacije na kajkavskom i dva igrokaza. Recitacije su izveli: Kiara Kozina: „Domek muoj“, autorska pjesma nagrađena na 43. Smotri kajkavskog stvaralaštva Sv. Ivan Zelina, Bruna Martinić: „Neda mi se“, Patrik Jug: „Dedek srdi babicu“, Rebeka Čerkez: „Muka po penezima“, igrokaze su izveli:  “Osvajači”- Christine Visinski, Ema Šantek, Vita Perović, Tia Kosmat, Petar Sarić, Luka Frgec i Juraj Tuđen Curman, “Domača zadača”- Lucija Franc, Kiara Kozina, Franka Belinić i Maja Škvorčec. Mentorica malih recitatora i glumaca bila je učiteljica Snježana Sitraić-Knezić.

Prvi puta na Oro nadi sudjelovali su učenici 1. i 2. razreda Područne škole Krušljevo Selo i odlično se zabavili. Pjesmicu “Dragi naš kaj” izveli su: Nicol Curman, Sebastijan Krušelj, Martin Krpić, Borna Galoić, Filip Čičko Luka Curman, Matej Krušelj i Senastijan Bezik. Učenike je pripremila učiteljica Ana Lenartić.

Pod vodstvom učiteljice Vikorije Šakoronja Škrlec Roko Poldrugač je recitirao pjesmu ,,Pahuljice” Dragutina Domjanića, a Laura Krpić je recitirala ,,Brojim pahulice” Magdalene Lobor. Roko i Laura su učenici 4. razreda Područne škole.

U programu su sudjelovali i oni malo veći, članovi literarno-recitatorske skupine, a za nastup  ih je pripremala učiteljica Vesnica Kantoci. Luka Grabušić. 7. b, Kim Kruhonja, 7.a, Roko Borovec, 7.c, Gabrijela Jurina, 5. a, Vid Petric, 5.a i Ivan Ljubić, 7.a kazivali su poeziju i monolog na zavičajnom govoru.

Svi učenici izvođači bili su spontani i s radošću pokazali svoje sposobnosti, a roditelji, bake i djedovi bili su izuzetno ponosni na njihove nastupe. Publika ih je nagradila velikim pljeskom, a nakon nastupa uživali su u zajedničkom druženju i  dobili ideje za nastup na sljedećoj Oro nadi. Hvala Udruzi „Petrože“ Krušljevo Selo na gostoprimstvu i poklonima.

Valentina Mokrovčak

Objavljeno, 16. prosinca 2023.