Srebrni zboraši

Pjevački zbor Osnovne škole Oroslavje je sudjelovao na  natjecanju dječjih zborova VALLIS AUREA CANTAT koje se održalo u subotu 16. ožujka 2024. godine u Požegi. Kako bi ih podržao prije samog odlaska na put, u četvrtak ih je na satu zbora posjetio gradonačelnik grada Oroslavja, Viktor Šimunić te im zaželio puno sreće! Po dolasku u Požegu učenici su imali slobodno vrijeme stoga su upoznali centar Požege za vrijeme proslave Dana grada Požege. Posjetili su i Požešku kuću gdje su saznali priče o bogatoj tradiciji i povijesti grada. Zatim je slijedio smještaj u Osnovnoj školi Požega gdje su učenici putem YouTubea kanala GŠ Požega imali direktan prijenos samog natjecanja kojeg su pratili. Zbor Osnovne škole Oroslavje je nastupio 27. od 31. zbora u D1 kategoriji i otpjevali su tri pjesme: Siyahamba, Priđi mi bliže i Put v školu pod dirigentskom palicom učiteljice Elizabete Jadan uz klavirsku pratnju Ivana Žufića. Naši učenici osvojili su srebro VI.! Vrlo smo ponosni na naše pjevače koji su prvi puta sudjelovali na pjevačkom natjecanju. Pohvaljuje ih se za ustrajnost, disciplinu, kulturu, odnos prema radu, ali i ljubavi prema glazbi!

Učiteljica Elizabeta Jadan

Objavljeno, 20. ožujka 2024.