Sadnja drveća

U srijedu, 10. travnja 2024. godine,  u okviru projekta “Mala škola ekologije” provedena je aktivnost sadnje drveća u dvorištu Osnovne škole Oroslavje. Zasađeno je pet stabala, a u aktivnosti su sudjelovali učenici petog i šestog razreda, ukupno njih 28.

Prije same sadnje djeca su odgovarala na kviz pitanje „Zašto je važno saditi drveće?“. Na taj način dobila su više informacija o važnosti drveća jer, osim što drveće proizvodi kisik odnosno uzima štetni CO2 i dijeli štetni ugljik od kisika, proizvodi hranu, dom je mnogim životinjskim vrstama, iz njega dobivamo lijekove, daje nam hlad i omogućuje štednju energije, smanjuje eroziju tla, hrani tlo, pridonosi mentalnom zdravlju i još mnogo toga. Dotaknuli smo se i teme humusa te kako ga samostalno proizvesti.

Stabla su zasađena, a učenici će biti zaduženi za daljnju brigu, posebno redovito zalijevanje u  nadolazećem periodu. Ova aktivnost se nastavlja sadnjom bilja na kružnom toku grada Oroslavja krajem travnja.

Marija Breber

Objavljeno, 20. travnja 2024.