Radostan i dinamičan tjedan u 4.PRO

U tjednu od 18. do 22.3. bilo je puno toga što smo željeli obilježiti. Povodom Dana očeva 19.3., učenici su izrađivali medalje za svoje očeve te smo na satu Hrvatskoga jezika pisali predložak za monolog koji su učenici za domaću zadaću naučili prezentirati pred razredom. Na to smo nadovezali Svjetski dan pripovijedanja gdje su za zadatak imali naučiti ispripovijedati bajku Plava ruža ili legendu o Crnoj kraljici. Jedva dočekavši ljepše, sunčanije vrijeme, učenici su s učiteljicom iskoristili blagodati prirode koja nas okružuje te smo Dan šuma obilježili šetnjom u polje uz lokalnu šumu. Budući da je 21.3. kalendarski prvi dan proljeća, ali i Svjetski dan poezije, učenici su tijekom sata Hrvatskog jezika napisali svoje pjesme o proljeću. I da, naravno, sve to u šarenim čarapicama na stopalima kao simbolom podrške osobama s Down sindromom čiji dan se veže uz prvi dan proljeća. Veselimo se svim budućim aktivnostima i sunčanom vremenu kako bismo mogli što više vremena provoditi u prirodi i učiti od nje.

Učiteljica Viktorija Šakoronja Škrlec

Objavljeno, 25. ožujka 2024.