Osnovna škola Oroslavje domaćin natjecanja Croatian Makers lige

U našoj školi se dana  13.2.2024. godine održalo natjecanje iz robotike za stariju i mlađu dobnu skupinu iz različitih osnovnih škola regije Zagorje 1. Organizator natjecanja je Croatian Makers Liga, a naša škola je bila domaćin.

Na natjecanju 3. kola Croatian Makers Lige, uz školu domaćina, sudjelovale su ekipe iz 8 osnovnih škola iz regije Zagorje 1. Sveukupno je bilo 10 ekipa, 5 ekipa mlađe dobne skupine te 5 ekipa starije dobne skupine. Tijekom natjecanja trebalo je pokazati znanje i vještine programiranja, a u starijoj dobnoj skupini i korištenja kamere za umjetnu inteligenciju. Krećući se poligonom, robot je uz pomoć svojih senzora i kamere morao prepoznati prepreke, zaobići ih ili nešto signalizirati.

Našu školu predstavljale su mlađa i starija dobna skupina. Mlađu dobnu skupinu predstavljali su učenici Kaja Breber Sojč, Borna Žlabur, Mia Drobec te Franka Belinić. Stariju dobnu skupinu činili su učenici Vedran Jagečić, Tin Tomić, Rebeka Grđan te Matej Krsnik.  Mentorica mlađe dobne skupine je učiteljica Mihaela Hučić, a mentor starije dobne skupine učitelj Krešimir Ordanić.  U oštroj konkurenciji i napetoj natjecateljskoj atmosferi mlađa dobna skupina osvojila je prvo mjesto, dok je starija dobna skupina osvojila drugo mjesto.

Čestitamo učenicima na odličnim rezultatima!

Fotografije s natjecanja pogledajte OVDJE!

Mentori: Mihaela Hučić i Krešimir Ordanić

Objavljeno, 22. veljače 2024.