Hrvatski olimpijski dan

Svake godine, 10. rujna, obilježava se diljem lijepe naše jedna vrlo važna manifestacija pod nazivom Hrvatski olimpijski dan, skraćeno HOD.

I naša škola nije po tom pitanju iznimka. To potvrđuju naši učenici i učitelji koji razumiju važnost bavljenja sportskim aktivnostima. Učenici razredne nastave obukli su bijele majice te nakon što su upućeni u pravila fair-playa, školskim dvorištem i igralištem odjekivali su uzvici  poput: “Bravo!”, “Ti to možeš!”, “Daj sve od sebe!”. Velike tuge zbog poraza nije bilo, jer ionako već svi dobro znaju: važno je sudjelovati, veseliti se, igrati i družiti s prijateljima, a ne uvijek težiti samo za pobjedom!  I učenici predmetne nastave obilježili su Hrvatski Olimpijski dan sportskim aktivnostima uz načela razumijevanja, mira i solidarnosti. Zagrijavanje su proveli uz niz fitness vježbi (jačanje mišića nogu, ruku, ramenog pojasa i trbuha), a zatim su učenici birali sportske igre u kojima su poštovali zadana načela. Sportske igre koje smo odigrali bile su odbojka, nogomet i košarka. Učenici su u bijelim sportskim majicama simbolizirali  „zastavu prijateljstva“, to je i obilježje dana.

Ovim danom nastojali smo razviti sportski duh koji isključuje svako negativno ponašanje tijekom sportske igre. Fotografije sa ovog važnog dana pogledajte ovdje.

Učiteljica Suzana Sadaić i Petra Iskrić

Objavljeno 20. rujna 2023.