Tjedan mozga i Dan darovitih učenika

Od 11. do 15. ožujka 2024. godine u našoj smo školi obilježili Tjedan mozga. Znamo da je mozak izuzetno važan organ, no ovog smo tjedna pokazali da ga se vrlo lako može zbuniti. U pauzama od učenja i pisanja ispita, zabavljali smo se optičkim iluzijama i varkama. Osobito je bila privlačna optička varka sa stolicom na kojoj jedna osoba izgleda sićušno dok druga izgleda kao div! Brojni su se učenici fotografirali, a upoznavanju s iluzijama nisu odoljeli ni djelatnici.

Povodom Dana darovitih učenika, koji se obilježava 21. ožujka, održano je predavanje o mozgu polaznicima skupine za potencijalno darovite učenike „Hrabri kreativci“. Predavanje je održala volonterka Instituta za istraživanje mozga, koja je ujedno i naša bivša učenica. Učenici su saznali brojne zanimljivosti o mozgu, a zabavili su se i igrama kojima smo testirali pamćenje i percepciju.

Kako je to izgledalo pogledajte na fotografijama.

Školska psihologinja Martina

Objavljeno 3. travnja 2024.