Obilježavanje Mjeseca borbe protiv ovisnosti

Međunarodni Mjesec borbe protiv ovisnosti obilježava se svake godine od 15. studenog do 15. prosinca. Cilj jest informiranje i senzibilizacija učenika, roditelja i javnosti na važnost borbe protiv različitih vrsta ovisnosti. Na području Krapinsko-zagorske županije djeluje Županijsko povjerenstvo za suzbijanje zlouporabe opojnih droga koje se bavi prevencijom i problematikom ovisnosti. Upravo u njihovoj organizaciji na području osnovnih i srednjih škola provodila se zajednička aktivnost „Drvo zdravlja“ o kvalitetnim načinima provođenja slobodnog vremena. Cilj jest poticanje učenika na kvalitetno iskorištavanje slobodnog vremena i prevenciju ovisnosti. Naša je škola rado sudjelovala u ovim aktivnostima i stvorila ne drvo već cijelu šumu zdravlja koju možete vidjeti u kratkom videu.

Školska psihologinja

Objavljeno, 23. prosinca 2023.