„Mali i Veliki knjižničari“ u Noći knjige

Povodom Noći knjige „Mali knjižničari“ i učenici 4. b razreda sudjelovali su u predstavljanju nove slikovnice Marijane Brcko zanimljivog naslova Usudi se poletjeti. Nakon autoričinog  predstavljanja i čitanja slikovnice učenici su izrađivali balone s košarom kao motiv s naslovnice. Upravo ti šareni baloni sada krase info pult Gradske knjižnice Oroslavje. Knjižničarke su pohvalile naše učenike za aktivno i kreativno sudjelovanje u obilježavanju Noći knjige, a učiteljica Anica i ja im se zahvaljujemo što su nas pozvale u goste.

„Velike knjižničarke“ Noć knjige provele su u školskoj knjižnici. Tema ovogodišnjeg obilježavanja bila je posvećena čitateljima u izazovnim vremenima. Što mi znači knjiga? Kada mi je teško čitam…U kakvoj literaturi pronalazimo utjehu i motivaciju? Kako možemo, zahvaljujući onom što čitamo mijenjati sebe? U raspravi i iznošenje mišljenja vodila nas je prezentacija koju možete pogledati ovdje. Slijedile su jezične igre, aktivnost Pogodi koja je knjiga i slatki zalogaji uz koje je Noć knjige protekla poučno, zabavno i opušteno.

Uoći Noći knjige učenici su posuđivali knjige bez roka vraćanja što ih je jako razveselilo i iznenadilo pa su pomalo s nevjericom provjeravali datumnik i pitali: „I nema datuma?“ A iznenadilo je i mene jer nisam bila svjesna koliko im znači ta rečenica: “Nema datuma,  vratite kada pročitate!“

Fotografije nastale u Noći knjige pogledajte ovdje.

Objavljeno, 26. travnja 2024.