Natjecanje iz Povijesti

U našoj školi održano je 30. siječnja 2024. godine Školsko natjecanje iz Povijesti.  Natjecalo se ukupno osam učenika. U kategoriji sedmih razreda sudjelovali su Lota Belošević (7.a), Valentino Halambek (7.a), Matija Ivić (7.a), Petar Barlović (7.b) i Marko Natan Stražičić ( 7.c). U kategoriji osmih razreda natjecali su se Rebeka Grđan, Paulo Herceg  i Blanka Calexica Račić, svi troje učenici 8. c razreda.

U kategoriji sedmih razreda Valentino Halambek ostvario je 1. mjesto, Lota Belošević 2. mjesto, a Matija Ivić 3.mjesto, dok je u kategoriji osmaša Blanka Calexica Račić osvojila 1. mjesto, Rebeka Grđan 2. mjesto, a Paulo Herceg  3. mjesto.

Na naše veselje na Županijsko natjecanje iz Povijesti, koje se održavalo 18. ožujka 2024. u zabočkoj Područnoj školi Martinišće, pozvana su dva učenika, oba sedmaša, Valentino Halambek i Lota Belošević. Svoj rad, trud i  izvrsno znanje su pokazali i tamo te su opet zauzeli najbolja mjesta. Ovaj puta Lota Belošević je bila prvoplasirana sedmašica, a Valentino Halambek drugi. Lotini izvrsni rezultati sa županijskog natjecanja donijeli su nam i poziv na Državno natjecanje iz Povijesti, koje će se održati u Puli, od 17. do 19. travnja 2024.

Pa sretno joj i uspješno bilo i u njezinoj Pulskoj avanturi !

Učiteljica Andrijana Tomić

Objavljeno, 3. travnjaa 2024.