Osnovna škola Oroslavje

Naše uspješnice na Danima kajkavske riječi

  1. 9. 2025. održan je 56. Zbor malih pjesnika u Zlataru u sklopu kulturne manifestacije Dani kajkavske riječi Zlatar 2025. Na literarnom natječaj sudjelovalo je 49 škola iz Republike Hrvatske s kajkavskog govornog područja, s 266 kajkavskih pjesama. Za izvedbu na svečanosti recitala i dodjeli nagrada, na Zboru malih pjesnika, odabrano je 48 pjesama, koje su ujedno objavljene u zborniku.

 Na recitalu i dodjeli nagrada za natječaj „Zbor malih pjesnika“ sa svojom pjesmom „Vremenski piesek“ na kajkavskom narječju, sudjelovao je Juraj Tuđen Curman. Po Jurajevoj pjesmi naslov je dobila šesta tematska cjelina u zborniku. U stručnom povjerenstvu za odabir literarnih radova bili su: prof. Željka Horvat Vukelja, prof. Ivančica Tomorad i prof. Božica Brkan. Juraj je, kao i uvijek do sada, imao lijep nastup u narodnoj nošnji svojega kraja. On je tijekom četiri godine plesao, pisao, slikao, crtao i glumio te je svojim nastupom u Zlataru još jednom pokazao svoju svestranost, kreativnost i posvećenost onome što radi.

 Čestitam Juraju na prekrasnom nastupu!

Jurajev nastup pogledajte ovdje.

 Učiteljica Snježana

 

 Istoga dana u sklopu manifestacije Dani kajkavske riječi sudjelovali smo i na svečanom otvorenju likovne izložbe Čovjek čovjeku. Pozivnicu smo dobili zahvaljujući uspješnim likovnim radovima učenice Stelle Rusan (3.b) i učenika Dominika Kraljeca (4.a), čiji su radovi izabrani među brojnim pristiglim radovima iz cijele Republike Hrvatske. Uz Priznanja, Dominik je bio jedan od osam nagrađenih učenika te je osvojio i lijepu nagradu. Posebno nas raduje što su likovni radovi uvršteni u katalog i zbornik 56. Zbor malih pjesnika, Zlatar 2025. Ponosne mentorice Suzana Sadaić i Renata Posavec s učenicima su veselo proslavile uspjeh, a i same su primile Priznanja za poticaj i motivaciju učenika u likovnom stvaranju.

 Čestitamo našim mladim umjetnicima na iznimnom uspjehu i kreativnom predstavljanju Osnovne škole Oroslavje!

Učiteljica Renata

Objavljeno 6. listopada 2025.

Skip to content