Provedba nacionalnih ispita

S početkom ovog tjedna startali su nacionalni ispiti u osnovnim školama pa tako i u našoj. Učenici četvrtih razreda pišu ispite iz Hrvatskog jezika, Matematike i Prirode i društva, a sljedeća tri tjedna , od 11. do 27.3.2024. godine učenici osmih razreda pišu ispite iz sljedećih nastavnih predmeta: Hrvatski jezik, Engleski jezik, Matematika, Biologija, Fizika, Povijest, Geografija i Kemija. Školskom organizacijom rada učenicima su omogućeni nesmetani uvjeti za pisanje testova, a u nastavku tih dana pohađaju nastavu po redovitom rasporedu sati.

Kalendar i vremenik pisanja pogledajte ovdje.

Vanjsko vrednovanje odgojno-obrazovnih ishoda omogućuje dobivanje valjanih, objektivnih i pouzdanih informacija koje su u funkciji uspostave unutarnjega sustava praćenja i unapređenja kvalitete na razini odgojno-obrazovnih ustanova – procesa samovrednovanja, što posljedično dovodi do unapređenja kvalitete na razini odgojno-obrazovnoga sustava. Jedan od temeljnih mehanizama za uspostavu takvoga cjelovitog sustava za praćenje i unapređenje kvalitete obrazovanja jesu nacionalni ispiti čiji se rezultati upotrebljavaju za samovrednovanje škole.“( NCVVO).

Opširnije o nacionalnim ispitima pročitajte ovdje.

Važno nam je da svi naši roditelji budu upućeni u aktualna događanja na razini škole pa smo i ovim putem željeli obavijestiti da će učenici viših razreda sljedeća tri tjedna imati nastavu u prijepodnevnoj smjeni, a učenici razredne nastave u poslijepodnevnoj radi organizacije provedbe nacionalnih ispita.

A što je o provedbi nacionalnih ispita rekla naša pedagoginja pročitajte ovdje.

Ostajemo otvoreni na suradnju i upite naših roditelja.

Školska pedagoginja

Objavljeno, 8. ožujka 2024.