Na dodjeli diploma za nagrađene literarne radove koje je velikim banskim pečatom potvrdio JOSIP JELAČIĆ od Bužima

Pozvani smo na svečano predstavljanje najboljih radova Međunarodnog literarnog natječaja “Trenutak uspomene” u čast bana Josipa Jelačića koji  se održao u subotu, 25. studenoga 2023. s početkom u 11:00 sati u Vršilnici, Novi dvori bana Jelačića u Zaprešiću.

U 11:00 sati je počeo Okrugli stol s povjerenstvom koje nas je upoznalo sa pristiglim radovima. Istaknuto je da je u kategoriji od 1. do 4. razreda nagrađeno 5 učenika s ravnopravnim nagradama, a od tih pet tri su nagrade pripale učenicama 4. b razreda iz Osnovne škole Oroslavje. Učenice su same pročitale svoje radove i bile nagrađene velikim pljeskom. U 13:00 sati počela je Velika interaktivno-zabavna predstava na otvorenom za male i velike „Srce u bronci iliti Život bana Josipa Jelačića u 9 postaja i nešto više pjesama“, predstava je vodila posjetitelje kroz cijeli posjed Novih dvora. Bila je vrlo zanimljiva, dinamična i poučna. Jedino nam je zasmetao hladan vjetar koji je neumorno puhao.

Poslije predstave godio nam je fini ručak koji je bio poslužen u Vršilnici. Po završetku ručka, naše cure pozvane su da daju intervju za lokalnu televiziju. Svi smo bili jako ponosni.

Učenice Tea, Lana, Flora i učiteljica Ankica Šuk

Objavljeno, 29. studenog 2023.