Dojmovi koji ne blijede – maturalac sedmaša

Učenici sedmih razreda naše škole bili su na maturalnom putovanju. Od 27. do 29.  svibnja 2024. sa svojim su razrednicama i pratiteljicama puta posjetili prirodne i kulturno-povijesne znamenitosti Srednje Dalmacije.

Prvoga dana obilazili su i razgledavali Nacionalni park Krka čiji slapovi oduševljavaju u svako doba godine. Slapovi, jezera, rječice… Predivno. Kada su obišli cijeli park, ručali i odmorili se, krenuli su  prema Šibeniku i poslušali zanimljivosti o povijesti grada. Posjetili su razne znamenitosti, među kojima je bila i katedrala sv. Jakova. U katedralu nisu smjeli ući oni koji su imali kratke hlače, ali kako bi omogućili svima da vide katedralu, na ulazu su podijelili neke bijele marame koje su omotali oko struka. U kasnim popodnevnim satima smjestili su se u apartmansko naselje Medena u Segetu Donjem pokraj Trogira, a navečer zabava u disku. Drugi dan – Solin i razgled Gospinog otoka, Šuplje crkve i antičke Salone. Nakon toga odmor, druženje, plaža, kupanje, adrenalinski park. U adrenalinskom parku okušali su se u paintballu i sportskim igrama. Na kraju dana lijepo su se proveli u još jednoj disko večeri. Trećega dana učenike je u Trogiru dočekao turistički vodič koji im je govorio o povijesti grada. Nakon ručka su nastavili putovanje autobusom te u Smiljanu posjetili Memorijalni centar Nikola Tesla. Uslijedio je povratak u Oroslavje.

Maturalno putovanje proteklo je u ugodnom druženju s bogatim programom, turistički vodiči pohvalili su učenike za primjerno ponašanje, a učenici će još dugo prepričavati dogodovštine s maturalca. Svi su se odlično proveli i bilo im je genijalno. Možda će s vremenom zaboraviti  neke detalje o svim tim prekrasnim mjestima, ali  – nezaboravni trenutci su bili skupovi u sobama, društvene igre, pričanje viceva, pjevanje, smijeh…To je ono što zauvijek ostaje u njihovim  srcima, ali i  roditelji koji su im putovanje omogućili, učiteljice pune strpljenja…

Jedino je važno da će se maturalca uvijek rado sjećati. Prava je istina da sve što je lijepo kratko traje pa tako i maturalac sedmaša, ali vjerujemo da tih tri dana zabave, ljepote i druženje neće zaboraviti do kraja svog života. To su dojmovi koji nikad neće izblijedjeti. Jer – maturalac je jedan od najvažnijih događaja koji je obilježio njihovo osnovnoškolsko obrazovanje.

Fotografije s maturalca pogledajte ovdje.

Učiteljica Vesnica Kantoci

Objavljeno, 5. lipnja 2024.