„Mala škola ekologije“

Udruga Maglen i Osnovna škola Oroslavje završili su i drugi dio aktivnosti u okviru projekta „Mala škola ekologije“.

Nakon edukativnog predavanja, kreiranja eko slikovnice i sadnje drveća uslijedila je sadnja bilja na kružnom toku u Oroslavju te čišćenje šume. Prilikom sadnje bilja na kružnom toku djeca su veselo prionula sadnji i s ponosom promatrala rezultat zajedničkog rada. Za okrijepu su sami pripremili voćnu salatu i podružili se na dječjem igralištu.

U šumi nas je dočekala nevjerojatna količina otpada. Djeca i njihovi roditelji vrijedno su čistili sve što je bilo moguće. Otpad je sortiran i odložen u spremnike na zelenim otocima. Nakon čišćenja šume uslijedilo je druženje uz zdravi ručak i osvježenje, a djeca su dobila priliku obratiti se gradonačelniku i prezentirati mu sve što su zatekli i radili u šumi. Postavljali su vrlo smislena i ciljana pitanja vezana za rješavanje ove problematike. Bravo djeco!

Hvala svim učenicima i učiteljicama koji su sudjelovali u ovom našem malom, ali vrijednom projektu gdje se učilo kroz radne aktivnosti i zajednički ostvarilo niz prekrasnih rezultata.

Eko slikovnicu Naš dom pročitajte ovdje, a fotografije sa radnih aktivnosti pogledajte ovdje.

Marija Breber

Objavljeno, 21. svibnja 2024.