MALA NAGRADA GJALSKI

Mala nagrada Gjalski tradicionalno se dodjeljuje u Tjednu Gjalskog za najbolja literarna ostvarenja osnovnoškolskih autora. Ove se godine svečano dodijelila po 38. put 25. listopada 2023. u Osnovnoj školi K. Š. Gjalskog, Zabok. Prije same svečanosti održan je okrugli stol s članicama Prosudbenog povjerenstva, mentorima i učenicima sudionicima Natječaja u svrhu edukacije te razmjene iskustva u poticanju kreativnog pisanja.

Na Natječaj  je pristiglo 40 proznih uradaka iz 10 škola, odnosno sudjelovalo je 39 učenika i 18 mentora. Stručnu prosudbu te osvrte na pristigle radove pripremili su članovi Povjerenstva za dodjelu Male nagrade Gjalski. Predsjednik Povjerenstva je gospodin Zlatko Krilić, književnik, a članice su: Melita Petriš Banovec, profesorica Hrvatskoga jezika iz OŠ Marija Bistrica i Ljerka Gajski Markulin, profesorica Hrvatskog jezika iz OŠ Ksavera Šandora Gjalskog.  Povjerenstvo je ove godine izabralo tri glavne nagrade i sedam pohvaljenih radova.

Među pohvaljenim radovima su radovi I kaj sad?, autor je Luka Grabušić, 7. b i Nije vjerovao, autor Roko Borovec, 7.c.  Zahvalnicu za sudjelovanje dobili su Kim Kruhonja, 7.a, Petra Krsnik, 7. b,  Julija Grđan, 7.b te Osnovna škola Oroslavje.  Mentorica navedenim učenicima je učiteljica Vesnica Kantoci.

Profesorica Melita Petriš Banovec pročitala  je ovogodišnje pohvaljene učenike i obrazložila odabir.

Učiteljica Vesnica  Kantoci

Objavljeno 28. listopada 2023.