„Mala eko škola“

Udruga Maglen 2023. godine u partnerstvu s Osnovnom školom  Oroslavje započela je s provedbom projekta naziva „Mala eko škola“ financiranog od strane Grada Oroslavja. Opći cilj projekta je podizanje ekološke svijesti i razine aktivnog uključivanja te djelovanja djece i mladih, u smjeru zaštite okoliša. Projektom se želi doprinijeti odgoju djece i mladih kako bi razvili osjetljivost o pitanjima vezanim uz prirodu i okoliš, usvojili brigu za naš planet kao trajnu vrijednost i način življenja te u budućnosti bili sposobni donositi kvalitetne odluke o razvitku društva.

Prva aktivnost, edukacija na teme: odgovorno ponašanje prema prirodi, povezanost zdrave prirode i zdravog čovjeka, otpad i pravilno razvrstavanje otpada i mogućnosti recikliranja provedena je protekle školske godine, a na predavanju su sudjelovali učenici trećih razreda razreda naše škole, ukupno njih 52.

Trenutno se provodi radionica „Mali kreativci“ u koju su uključeni učenici četvrtih razreda matične i područne škole Krušljevo Selo. Cilj radionice je kreirati priču na temu odgovornog ponašanja prema prirodi i živim bićima te izrada digitalne slikovnice. Učenici su aktivno uključeni u cijeli proces, sami su kreirali sadržaj naše eko priče te upravo vrijedno rade na njenom oslikavanju! Finalni izgled slikovnice moći ćete vidjeti uskoro.

Veliko bravo za učenike i njihove učiteljice!

Marija Breber

Objavljeno 22. ožujka 2024.