„Mala djela, velika razlika“ uz obilježavanje Dana kruha 2023.

Marijini obroci Hrvatska dio su međunarodnog projekta Mary`s Meals koji u najsiromašnijim zemljama svijeta u školama osigurava svakodnevni topli obrok za djecu. Ova međunarodna udruga provodi program prehrane u školama u najsiromašnijim zajednicama svijeta, gdje siromaštvo i glad sprječavaju djecu da se obrazuju. Marijini obroci osiguravaju djeci jedan dnevni obrok na mjestu obrazovanja kako bi privukli u škole djecu čije obitelji nisu u mogućnosti pružiti im prehranu. Time ujedno dobivaju priliku za obrazovanje koje će im, u budućnosti, biti izlaz iz siromaštva. Marijini obroci trenutačno hrane više od 2 milijuna djece. Samo 22 € dovoljna su kako bi jedno dijete primalo obroke na mjestu obrazovanja tijekom cijele školske godine. I mi ćemo se kao škola uključiti u ovaj humanitarni projekt i pokazati osjetljivost za one u potrebi, tim više što se radi o vašim vršnjacima koji nisu imali sreću roditi se i živjeti u zemlji kao što je naša. Kroz obilježavanje Dana kruha i Dana zahvalnosti za plodove zemlje i humanitarnom prodajnom izložbom kolača i ostalih pekarskih proizvoda. Sakupljena sredstva donirat ćemo za humanitarnu organizaciju „Marijini obroci“.
Pozivamo vas da nam se u ponedjeljak, 16.10.2023. priključite u ovom hvalevrijednom humanitarnom projektu i da osiguramo obroke što većem broju gladne djece!
Za više informacija posjeti www.marysmeals.hr

Objavljeno 16. listopada 2023.