„Mala djela – velika razlika!“

Dane kruha i zahvalnosti za plodove zemlje naša je škola ove godine obilježila i proslavila u ponedjeljak 16. listopada. 2023. godine.

Ranim jutrom školom su se širili mirisi kruha, peciva, kolača i ostalih plodova koje su učenici za tu prigodu donijeli u školu. Članovi Školske zadruge „Flora“ pripremili su u holu škole prodajnu izložbu gdje su učenici i djelatnici škole mogli doći i izabrati neki od pekarskih proizvoda. Dio proizvoda učenici su blagovali u svojim razredima te razgovarali o zahvalnosti, o kruhu i plodovima zemlje. U područnoj školi Krušljevo Selo Dani kruha i zahvalnosti za plodove zemlje su obilježeni  u ponedjeljak 17. listopada. 2023. godine gdje nam se pridružio i naš župnik Drago Bosnar te blagoslovio pripremljene kolače, peciva i kruh. U akciju su se uključili i naši sugrađani kupnjom naših proizvoda na štandu koji smo postavili  u gradu.

Prikupljena sredstva od prodaje donirali smo za humanitarnu organizaciju „Marijini obroci“ koja prikupljenim sredstvima osigurava školske obroke za skoro dva i pol milijuna djece u nekim od najsiromašnijih zemalja svijeta. Na taj način hranjivim obrocima dovode gladnu djecu u učionice, gdje mogu steći obrazovanje i bolje mogućnosti za budućnost. Njihovi obroci omogućuju gladnoj djeci da dođu u školu te im daju potrebnu energiju za koncentraciju i sudjelovanje u nastavi.

Hvala svima koji su nam svojim sudjelovanjem pomogli u ovoj dobrotvornoj akciji.

Kako nam je bilo u Danu kruha pogledajte ovdje.

Učiteljice Sanela Hren i Mihaela Hučić

Objavljeno 26. listopada 2023.