„Kaj u riječi, pjesmi, slici i plesu“ - Krapina 2024.

Učenici Osnovne škole Oroslavje  i ove su godine uspješno sudjelovali u likovnom i literarnom natječaju koji se provodi u Krapini u vrijeme Tjedna kajkavske kulture. Tema likovnih radova bile su tradicionalne igračke našeg zavičaja te prepoznatljiv zagorski pejzaž.

Poseban razlog za veselje imali su učenici: Vida Bratković, Gabriel Novosel, Ema Gajski, Ena Osredečki, Jelena Marmilić, Elena Gospočić i Šimun Sarić. Njihovi su radovi odabrani za likovnu izložbu čije je svečano otvorenje bilo u nedjelju, 8. rujna 2024. godine uz prigodan program. Pjesma „Stara motika“ učenika Tea Pihača , prema ocjeni Prosudbenog povjerenstva  Dječjeg recitala kajkavske poezije „Kaj u riječi, pjesmi, slici i plesu“ – Krapina 2024. izabrana je među 70 najuspjelijih ostvarenja. Na natječaj za dječji recital prispjelo je 240 literarnih radova iz 51 osnovne škole. Ponosne mentorice: Ankica Šuk, Suzana Sadaić, Petra Svečnjak i Renata Posavec uručile su svojim učenicima Zahvalnice za postignut uspjeh.

Veseli nas što naši učenici, uz poticaj i podršku učiteljica, i dalje njeguju  kulturnu baštinu našeg zavičaja.

Učiteljica Renata Posavec

Objavljeno 17. rujna 2024.