Jumicar – drugi razredi i 1.pro

U četvrtak, 11.4.2024.,  u Stubičkim Toplicama bilo je veoma živo i zanimljivo za učenike drugih razreda. Povod okupljanja je provedba preventivnog programa pod nazivom “ Program prometne kulture za najmlađe”. Domaćin  manifestacije je bila Osnovna škola Stubičke Toplice.

Preventivna akcija  provodi se  u organizaciji Udruge Preventivni program o sigurnosti u cestovnom prometu u suradnji s tvrtkom Jumicar Hrvatska i partnerima: PU krapinsko-zagorska, PP Donja Stubica, DVD Strmec Stubički, GDCK Donja Stubica pod pokroviteljstvom Ministarstvo znanosti i obrazovanja, Krapinsko – zagorske županije i općine Stubičke Toplice.

Nakon održanog teorijskog dijela, učenici su  prošli obuku o cestovnom prometu, prvoj pomoći i protupožarnoj zaštiti, te kroz igru utvrdili mnogo važnih lekcija. Na šarenom prometnom poligonu, djeca su imala priliku iskušati sve svoje vještine u ulozi vozača, a sve u cilju kako bi bili bolji i sigurniji pješaci.  Promet su na poligonu regulirali iskusni instruktori uz pomoć školske prometne jedinice.

Zahvaljujemo se domaćinu na srdačnom dočeku i zanimljivoj te nadasve korisnoj prometnoj edukaciji. Da su djeca uživala možete vidjeti na fotografijama ovdje.

Učiteljica Renata Posavec

Objavljeno, 22. travnja 2024.