Izlet „Hrabrih kreativaca“

U petak, 12. travnja 2024. godine sadašnji i bivši članovi naše skupine potencijalno darovitih učenika „Hrabri kreativci“ bili su na izletu u Zagrebu.

Posjetili smo Zvjezdarnicu u kojoj smo naučili puno zanimljivosti o Sunčevom sustavu, ali i svemiru kao cjelini. Bilo je mnogo pitanja na koja nam je gospodin Ivan Romštajn strpljivo i opširno odgovarao. Nakon predavanja zaputili smo se na vrh Zvjezdarnice na kojem smo teleskopom promatrali pjege na Suncu. Neke će možda zanimati informacija da je Zvjezdarnicu moguće besplatno posjetiti svaku srijedu i četvrtak u razdoblju između 20 i 22 sata kako bi se promatralo noćno nebo teleskopom. S novim znanjima zaputili smo se prema zgradi Sveučilišta u Zagrebu u kojem se održavao Tjedan znanosti pod geslom „Open mind“. Na događanju je bilo pregršt izlagača, radionica i eksperimenata kojima je bio cilj otvoriti um za nove spoznaje. Sve je bilo vrlo interaktivno te smo mogli sami provesti neke pokuse, gledati kroz mikroskop, svirati razne instrumente i još mnogo toga. Zaista je svatko mogao pronaći nešto zanimljivo.

Puni dojmova zaputili smo se prema našoj školi. Vjerujemo da je i ovaj susret sa znanosti potaknuo neke naše učenike na istraživanje. Možda se baš među našim „Hrabrim kreativcima“ kriju budući znanstvenici!

Fotografije sa izleta pogledajte ovdje.

Školska psihologinja

Objavljeno, 20. travnja 2024.