Haiku kraj mogile

Gradska knjižnica Oroslavje u partnerstvu s gradom Oroslavjem raspisala je početkom ljeta natječaj za haiku poeziju „Haiku kraj mogile“ 2023. Natječaj je bio otvoren za sve pjesnike. Tema je bila ŽAR.

Naši učenici okušali su se u stvaranju haiku poezije. Iako je to najkraći oblik poezije na svijetu, nije lako zadovoljiti njezinu formu.  Mora biti trostih gdje stihovi imaju redom 5,7 i 5 slogova, ne smije biti kićen, nema rime, interpunkcije, velikih i malih slova… Usprkos teškom zadatku, učenicima se svidio haiku što i dokazuju rezultati natječaja. Učenik David Krsnik iz 5.a razreda osvojio je prvo mjesto u kategoriji haiku na temu 1.-4.razreda OŠ. Učenica Tea Kožuh, također iz 5.a razreda osvojila je drugo mjesto u istoj kategoriji kao David. Njihova mentorica je učiteljica Suzana Sadaić. U istoj kategoriji pohvaljeni su učenici 4.b razreda: Marta Oremuš, Patrik Šimunić i Tea Drobec. Njihova mentorica je učiteljica Ankica Šuk.

U subotu 2.12.2023. održano je finale Natječaja gdje su učenicima, mentorima te ostalim nagrađenim dodijeljene nagrade. Čestitke svima!

Učiteljica Suzana Sadaić

Objavljeno, 4. prosinca 2023.