Terenska nastava u Austriju Tvornica čokolade Zotter i Graz

U petak, 26. travnja 2024., učenici koji pohađaju izvananstavne aktivnosti iz Građanskog odgoja, izbornu nastavu Njemačkog jezika ili dodatnu nastavu iz Njemačkoj jezika, Povijesti ili Geografije zaputili su se u Austriju. U pratnji su im bile profesorice Ana Hamer, Andrijana Tomić, Klaudija Matijević, Monika Čulig i Petra Iskrić.

Prva postaja bila je tvornica čokolade Zotter. Tvornica se nalazi nedaleko od Graza u gradiću Riegersburgu, a osnovao ju je Josef Zotter 1999. godine. U tvornici smo imali priliku pogledati film koji prikazuje na koji način se izrađuju čokoladne delicije u ovoj tvornici. Zatim smo krenuli u obilazak tvornice i kušanje čokolade. Imali smo priliku probati čokoladu s jagodom, mlijekom, crnim ribizlom, pistacijom, čilijem, kokosom, vegan čokoladu i mnoge druge. U sklopu tvornice čokolade nalazi se i Zotter Essbarer Tiergarten. Ondje smo razgledali domaće životinje, ali i životinje iz drugih zemalja svijeta. Vidjeli smo klokane, alpake, divlje svinje, koze, ovce i mnoge druge životinje. Zatim smo autobusom krenuli prema Grazu. U Grazu smo razgledali glavne gradske znamenitosti. Imali smo prilike vidjeti čudnovatu građevinu na Muri nazvanu Murinsel, glavni trg Hauptplatz i velik sat Uhrturm na brdu Schlossberg, simbol grada Graza. Do Schlossberga smo došli liftom, a nakon toga smo prošetali prekrasnim stazama Schlossberga gdje stanovnici Graza u miru uživaju u suncu, druženju i gastronomskoj  ponudi. Mjesto gdje se nalazi Uhrturm pruža odličan pogled prema cijelom gradu i okolici. Nakon posjeta Schlossbergu smo  imali slobodno vrijeme koje smo proveli u kupovini sitnica i razgledavanju centra grada.

Kući smo se vratili puni dojmova i prekrasnih sjećanja!

Fotografije se terenske pogledajte ovdje.

Lota Belošević, 7.a

Objavljeno, 21. svibnja 2024.