„Draga domača rieč“ – Ivanec

Na 43. kajkavski književni natječaj „Draga domača rieč“ pristigla su 203 rada od 106 autora, među kojima i od učenika iz 14 škola.

Na završnoj priredbi održanoj 1. 12. 2023. godine u Ivancu,  najuspješniji autori sami su govorili stihove svojih pjesama na različite teme, ali koje povezuje zajednički lajtmotiv – želja da se sačuva kajkavsko narječje i lijepa i draga domača rieč. U ovogodišnjem Zborniku objavljeno je 75 radova, koje je prosudbeno povjerenstvo ocijenilo najboljima te ih odabralo za objavu.  Vrijedi istaknuti da je  u Zborniku objavljeno 30 pjesama osnovnoškolaca, a 16 ih je javno kazivalo svoje pjesme.

Iz naše škole uspješno su nastupili Ivona Drempetić-Hrčić i Luka Grabušić, učenici 7. b te su njihovi  radovi našli svoje mjesto u ovogodišnjem Zborniku.

Prosudbena komisija u sastavu Vesna Matišić (urednica Zbornika) te dr. sc. Mirjana Posavec i prof. Iskra Petak odlučila je da pjesma „Zagorje“  Luke Grabušića osvoji 2. nagradu. Mentorica Ivoni i Luki je učiteljica Vesnica Kantoci.

Iskrene čestitke i hvala što čuvate dragu domaču nam rieč!

Učiteljica Vesnica  Kantoci

Objavljeno, 6. prosinca 2023.