Dječji tjedan u ritmu muzike za ples

Učenici su u Dječjem tjednu imali puno razloga za veselje. Na satovima razrednika su izrađivali razredni grb koji simbolizira njihove vrline i posebnosti. Tijekom velikog odmora opuštali su se uz glazbu.

Četvrtak im je bio poseban jer je bio „dan bez ocjena“, a posjetila su ih dva gosta. Prvi je bio naš gradonačelnik, gospodin Viktor Šimunić koji je srdačno pozdravio sve učenike i učiteljice i zaželio im sretan Dječji tjedan, a druga je dječja književnica i lutkarica Jadranka Čunčić-Bandov, autorica mnogih igrokaza koji su objavljeni u čitankama i dječjim časopisima. Naša gošća izvela je kolaž lutkarsku predstavu „Šale, trice, zvrndalice“ prema istoimenoj knjizi, a lutke koje koristi je sama izradila od različitih predmeta: tikve, spužve, kartona, tkanine. Na kraju predstave učenici su razgledali lutke, malo glumili i fotografirali se. Svojom razigranošću i energijom, pjesmom i plesom,  toplinom i humorom lutkarica je oduševila naše mališane pa su je nagradili  velikim pljeskom i širokim osmjesima.

Tjedan su završili s plesom. Pripremili su izvrsne koreografije uz stručnu pomoć trenerice Naulipoplanda mame Hicks. Na kraju su se svi poslikali uz zastavu koju su zajedno oslikali svi učenici razredne nastave s motom “Ljubav djeci iznad svega.“

Ovim putem zahvaljujemo Gradu Oroslavju što nam je omogućio odličnu lutkarsku predstavu, lutkarici Jadranki što nas je nasmijala do suza  i mami Hicks na plesnom užitku.

Fotografije i plesne korake sa Dječjeg tjedna pogledajte ovdje.

Učiteljica Renata Posavec i školska knjižničarka

Objavljeno 17. listopada 2024.