Dječji recital kajkavske poezije „Kaj u riječi, pjesmi, slici i plesu“ - Krapina 2023

Učenici Osnovne škole Oroslavje već tradicionalno sudjeluju u likovnom i literarnom natječaju koji se provodi u Krapini u vrijeme Tjedna kajkavske kulture.

Ove godine razlog za veselje imali su učenici: Inga Stepančec, Lucija Vinter, Ena Osredečki, Aleks Bočkaj, Helena Žlabur Bivol, Nika Varović Vukić, Franka Belinić i Vita Perović.  Njihovi su radovi odabrani za likovnu izložbu čije je svečano otvorenje bilo u nedjelju, 3. rujna 2023. godine, uz prigodan program. Pjesme Selsko dvorišče Patrika Šimunića,  Na najža Marka Kralja i Zagorska fjaka Jurja Hrena, prema ocjeni Prosudbenog povjerenstva (Magdica Šalković, Željko Slunjski i Jasna Leljak) Dječjeg recitala kajkavske poezije „Kaj u riječi, pjesmi, slici i plesu“ – Krapina 2023. izabrane su  među 40 najuspjelijih ostvarenja od pristiglih 273 dječja rada iz 59 osnovnih škola. Pjesme su  izvedene na ovogodišnjem recitalu koji  se održao u sklopu Tjedna kajkavske kulture u Krapini 5.  rujna 2023. godine i tiskane su u Knjižici dječjih radova.

Ponosne mentorice Petra Svečnjak, Renata Posavec, Ankica Šuk, Snježana Sitarić-Knezić i Vesnica Kantoci uručile su svojim učenicima Zahvalnice za postignut uspjeh.

Učiteljice  Vesnica Kantoci i Renata Posavec

Objavljeno 13. rujna 2023.