Detektivska potraga u 4.PRO

Jeste li znali da 4.PRO polaze pravi detektivi? Nije to znala niti učiteljica pa su ju iznenadili svojom domišljatošću, brzinom, znanjem i kreativnošću tijekom obrade lektirnog djela Emil i detektivi. Na vratima učionice dočekala ih je obavijest: DETEKTIVSKA POTRAGA U TIJEKU, a u samoj učionici omotnice u kojima su se skrivali razni tragovi i zagonetke. Rješenja tragova vodila su do posljednje omotnice sakrivene na poleđini suvenira – Bašćanske ploče u ”Kutku za opuštanje”. U posljednjoj omotnici nalazio se novac koji treba vratiti Emilu. Učenici su s uzbuđenjem čekali početak sata i podjelu u timove. Jedva su dočekali krenuti istraživati. Ova vesela i dinamična potraga uspješno je završila pobjedom crvenog tima (Lane, Laure i Karla).

Učiteljica Viktorija Šakoronja Škrlec

Objavljeno, 25. ožujka 2024.