Dan sjećanja - Vukovar

Dan sjećanja na žrtvu Vukovara i Škabrnje obilježavamo 18.11. u sjećanje na dan kada je 1991. godine slomljena herojska obrana grada Vukovara, kada je u Škabrnji počinjen stravičan zločin nad stanovništvom.

Dan sjećanja obilježili su naši učenici i učitelji  prigodnim aktivnostima i radionicama na satovima Hrvatskog jezika, Povijesti, Likovne kulture i razrednog odjela. Učenici su pričali što znaju o tom danu, o Domovinskom ratu, upoznali su se sa likom i djelom novinara i književnika Siniše Glavaševića, slušali ulomke iz „Priče iz Vukovara“, čitali pjesme i tekstove o Vukovaru, razgovarali o tome kako su se osjećali slušajući o strahotama i ljudskoj patnji u Vukovaru i Škabrnji. Zapalili su svijeću uz Vučedolsku golubicu i Vodotoranja u učionicama. Prepoznatljive motive vodotornja – simbolom hrabrosti tragedije Vukovara izrađivali su u slikarskoj i kombiniranoj tehnici i na bijelim majicama koje krase naš školski hol. Prostore škole prigodno su uredile učiteljice Andrijana Tomić i Monika Čulig.

Na kraju satova učenici su iz svega izvodili pouku i povezivali teme sa današnjim životom.

Fotografije sa obilježavanja pogledajte ovdje.

Aktivnosti učenika 3.a, činkvine i poruke vidljive su u Wakelet kolekciji nastaloj toga dana: https://wakelet.com/wake/7b3nlMCuhVCWS-UFjhVzN

Poštujući Vukovar, njegovu žrtvu i njegove heroje, poštujemo sve nedužne žrtve i branitelje Domovinskoga rata širom Domovine jer Vukovar nije samo grad heroj, on je simbol svehrvatske obrane, junaštva i žrtve za neovisnu Republiku Hrvatsku.

Objavljeno, 29. studenog 2023