Dabar je više od natjecanja, Dabar je izazov!

P

Mjesec studeni tradicionalno već priprema učenike Osnovne škole Oroslavje na veliki izazov; sudjelovanje u Dabru, natjecanju koje promiče informatiku i računalno razmišljanje. Dabar je osmišljen kako bi se svoj djeci omogućilo jednostavno sudjelovanje kroz online natjecanje, koje se sastoji od niza izazovnih zadataka osmišljenih od strane stručnjaka iz pedesetak zemalja, a od 2016. u izradi zadataka sudjeluju i hrvatske učiteljice i učitelji. Ove školske godine na međunarodnom natjecanju Dabar našu su školu predstavljali učenici u kategorijama: mlade nade u kategoriji MikorDabar za 1. i 2. razred, MiliDabar za učenike 3. i 4. razreda te KiloDabar za učenike 5. i 6. razreda. Ukupno je sudjelovalo 47 učenika i ovim putem svima upućujemo iskrene čestitke na prijavi i okušaju u ovogodišnjem zahtjevnom izazovu. Posebno smo ponosni i s veseljem ističemo čak 10 učenika koji su svojim rezultatom uspjeli ući u 10 % najuspješnijih!

Evo i njihovih imena:

10% NAJUSPJEŠNIJIH

Kategorija MikroDabar

1. Marcela Veverec, 2.a
  2. Laura Ulama, 2.b

Kategorija MiliDabar

1. Sara Grgec, 4.a
  2. Franka Belinić, 3.A
  3. Maks Novosel, 4.b
  4. Ema Šantek, 3.A
  5. Lana Tudjen, 4.PRO

Kategorija KiloDabar

1. Borna Žlabur, 5.A
  2. Mia Drobec, 5.B
  3. Kaja Breber Sojč, 5.A

Čestitamo još jednom svima! Vidimo se na Dabru 2024, zar ne?!

U nastavku slijedi nekoliko fotografija, no bez poziranja (osim učiteljica) jer je su svi bili koncentrirani na rješavanje zadataka!

Učiteljice Mihaela Hučić i Suzana Sadaić

Objavljeno, 6. prosinca 2023.