SUPERFINALE CROATIAN MAKERS LIGE

Dana 23.5.2024. godine sudjelovali smo u online Superfinalu – natjecanju za najbolje iz ovogodišnje Croatian Makers Lige. Sudjelovalo je 229 natjecatelja iz 63 natjecateljske ekipe.

Za uspješno rješenje zadatka, učenici su trebali programirati robote da uspješno koriste AI kameru, ultrazvučne senzore, LED svjetleće diode, međusobno komuniciraju radio vezom te prepoznaju i prate crnu i bijelu liniju.

Učenici Mia Drobec, Franka Belinić, Borna Žlabur i Kaja Breber Sojč osvojili su odlično 7. mjesto u mlađoj dobnoj skupini u kojoj je sudjelovala 31 ekipa. Njihova mentorica je učiteljica Mihaela Hučić.

Učenici Matej Krsnik, Tin Tomić, Rebeka Grđan i Vedran Jagečić osvojili su izvrsno 2. mjesto u starijoj dobnoj skupini u kojoj su sudjelovale 32 ekipe. Time je svaki učenik, ali i mentor osvojio micro:Maqueen Plus v2 + micro:bit . Njihov mentor je učitelj Krešimir Ordanić.

Bravo za ostvarene odlične rezultate!

Mentori Mihaela Hučić i Krešimir Ordanić

Objavljeno 5. lipnja 2024.