Petaši na Plitivicama i Rastokama

Dana 29. 5. 2024. godine učenici 5. razreda, njihove razrednice te učiteljica Njemačkog jezika i učiteljica Matematike bili su na jednodnevnom izletu. Okupili smo se u 6.30 na Oro tržnici. Tamo nas je dočekao autobus, a u njemu vozač Mladen te vodičica Lucija. Krenuli smo autocestom do Karlovca pa lokalnim cestama do našeg prvog odredišta: Nacionalnog parka Plitvička jezera. Šesnaest međusobno spojenih jezera pravi su hrvatski hidrološki biser u kršu. Nacionalni smo park obišli hodajući, ali i vozeći se elektrobrodom. Vidjeli smo i Gornja i Donja jezera. Nakon kraćeg odmora i druženja autobusom smo krenuli prema Slunju gdje smo i ručali. Iduće su nam odredište bile Rastoke. Tamo smo vidjeli slikovite slapove na kojima su podignute mlinice. Završivši razgled Rastoka autobusom smo krenuli u Oroslavje. Zajedničko vrijeme je vrijedna stvar koja ne košta ništa, a znači mnogo. Vjerujemo da ćemo takvo zajedničko vrijeme ponoviti na nekom novom izletu.

Učiteljica Katarina Cukovečki

Objavljeno, 5. lipnja 2024.