Enciklopedije za nove generacije

Učenici 4.a razreda su proveli dva školska sata u školskoj knjižnici. Tema razgovora sa knjižničarkom bile su one debele knjige – enciklopedije. Četvrtaši su saznali što su enciklopedije, tko ih piše, otkrivali su vrste i oblike enciklopedija,  kada i na koji način ih koristimo u svrhu proširivanja znanja. U istraživačkom radu pronalazili su, izabirali i primjenjivali informacije o  važnim datumima koji se obilježavaju u mjesecu ožujku: Dan šuma, Dan voda, Svjetski dan pjesništva i Prvi dan proljeća. O pametnim i održivim kućama i zašto su one važne za budućnost  istraživali su enciklopedijama za nove generacije Dokeo i Slikopedija. U stvaralačkom dijelu sata neki učenici su čitali zanimljivosti iz enciklopedija, a neki su likovno izražavali prorađene teme. Vjerujem da će učenici naučeno uspješno primjenjivati, koristiti enciklopedije kada žele saznati nešto novo, pri izradi postera ili umnih mapa te kada žele kreativno provesti slobodno vrijeme.

Fotografije četvrtaša  pogledajte ovdje.

Objavljeno, 27. ožujka 2024.