54. ZBOR MALIH PJESNIKA , ZLATAR 2023.

U Zlataru je u subotu, 30. rujna 2023. godine, održana tradicionalna dječja priredba Zbor malih pjesnika.

Na natječaj za 54. Zbor malih pjesnika u Zlataru koji organizira Pučko otvoreno učilište dr. Jurja Žerjavića Zlatar u sklopu kulturnih priredbi 54. manifestacije „Dani kajkavske riječi“, prispjelo je  318 pjesničkih radova  iz 56 škola kajkavskog govornog područja. Prosudbeno povjerenstvo  u sastavu: prof. Željka Horvat-Vukelja, Gordana Valjak, ravnateljica Pučkog otvorenog učilišta dr. Jurja Žerjavića Zlatar i prof. Ivančica Tomorad, odabrala je 63 pjesme,  62 autora iz 51 škole za izvođenje na Zboru i tisak u zbirci pjesama. Među odabranim pjesmama za javnu izvedbu i uvrštavanje u zbirku 54. Zbora su i  pjesme naših učenika   Marte Haramustek. 8.a i Jurja Hrena, 7.b. Marta je   sada srednjoškolka pa je Petra Krsnik, 7.b, kazivala njene stihove. Tako su Petra i Juraj u narodnoj nošnji  govorili stihove  pjesama, predstavili  svoje mjesto, školu i naš LiEPI KAJ.

Njihova mentorica je učiteljica Vesnica Kantoci.

Učiteljica Vesnica Kantoci

Objavljeno 3. listopada 2023.