4. Melitino proljeće

U petak, 7.6.2024. godine održana je završna svečanost 4. međunarodnog likovno-literarnog natječaja „Melitino proljeće“. Vrijeme je bilo na našoj strani i omogućilo nam organizaciju svečanosti  na školskom dvorištu kojeg su vrijedne i kreativne ruke učiteljica Osnovne škole Oroslavje obogatile i ukrasile prigodnim dekoracijama. Zračio je proljetni trenutak u svakom kutku naše škole. Svečanosti su prisustvovali gradonačelnik gospodin Viktor Šimunić i predstavnica Krapinsko-zagorske županije gospođa Sabina Frgec. Istaknuli su svojim obraćanjem vrijednost Natječaja te želju i pomoć u širenju pozitivnih vrijednosti. Najvažniji gosti bili su naravno, nagrađeni učenici i mentori pristigli  iz svih krajeva Lijepe naše. Njima su, kao i svake godine, prigodne nagrade dodijelili Melitini sinovi, Filip i Vedran. Program su vodile Erna i Zora Draganić, Dorotea Vinter te naša školska knjižničarka Valentina Mokrovčak. Uz dodjelu nagrada, imali smo i posebne goste. Gospođa Višnja Škudar u pratnji gospodina Ivice Šipeka izvela je pjesmu koja lijepo opisuje toplinu zagorskog doma „Oko jene hiže“. Plesnu čaroliju pripremili su nam polaznici Trening centra Naulipopland pod vodstvom njihove voditeljice Ane Falconi Hicks. Učenica 8. razreda naše škole, Elizabeta Đunđek izvela je na violini prigodno Vivaldijevo „Proljeće“. Za sam kraj svečanosti učiteljice OŠ Oroslavje izvele su himnu pod nazivom „Sjećanje“ u čast našoj učiteljici Meliti. Poseban trenutak svečanosti bio je nagrađivanje našeg posebno gosta, mentora učenika prvonagrađenog likovnog rada, gospodina Brendona Buttigiega koji je stigao iz Malte, točnije iz grada St.Paul’s Bay, prijateljskog grada našeg Grada Oroslavja. Gospodin Brandon također se obratio uzvanicima i zahvalio na pozivu i dobrodošlici tijekom svog boravka u našem Zagorju.

Ovim putem zahvaljujemo svim dragim ljudima koji su omogućili realizaciju cjelokupnog Natječaja kao i poklone za nagrađene te organizaciju završne svečanosti. To su:  Grad Oroslavje, Krapinsko-zagorska županija, Terme Jezerčica, Muzej krapinskih neandertalaca, Park znanosti, Centar Ritam s konjem, Ozo konfekcija, tvrtke AquafilCro i MB Alati, Hortikultura Knezić, gospođa jelena Bratković, Dječji vrtić Šlapica, Izdavačka kuća Školska knjiga, Nakladnička kuća Alfa, OPG Cesarec te gospođa Marijana Brcko. Zahvaljujemo i članovima Stručnog povjerenstva koji su imali težak posao odabrati najuspješnije uratke.

Sretni smo jer znamo da diljem Lijepe naše postoje učiteljice i učitelji koji s nestrpljenjem očekuju početak našeg Natječaja. Time potvrđuju da je mnoge od njih naša priča dirnula, potaknula učenike na stvaranje likovnih i literarnih uradaka koji nam omogućuju da se kroz ovaj Natječaj čuvaju uspomene na Melitu.

Autorice i koordinatorice Natječaja

Renata Posavec i Suzana Sadaić

Fotografije sa završne svečanosti pogledajte ovdje.

Objavljeno 13. lipnja 2024.